RAMAZAN AYINDAN ÖNCE YAPILMASI GEREKEN 10 ŞEY

Sayin Kardeşlerim,

Bugüne kadar yaşadığımız için Allah’a şükürler olsun. Aziz Ramazan ayı yaklaşmıştır. Bildiğimiz gibi Ramazan ayı birçok altın fırsatı getirmektedir. Bu fırsatları kaçırmamamız gerekir.

Peki, Ramazan ayına nasıl hazırlanırız?

  1. Kaza orucunuzu vaktinde tutunuz. Şaban ayının son gününü beklemeyiniz, böylece diğerleri Hilal aradığında fetva aramayacaksınız.
  2. Kuran okumayı güzelleştirmeye çalışınız. Bu yıl da okuma zorluğundan dolayı kocaman sevabı kaçıracak mısınız? Vaktiniz kaldıkça hocalara Kuran’ı güzel okuyan arkadaşlarınıza ya da birine gidebilirsiniz.. Haydi!2017-ramazan-ayi-ne-zaman--2798624
  3. Lütfen çekap yaptırınız. Allah herkese şifa versin. Ramazan’ı hasta geçirmektense, şimdi tepeden tırnağa sağlık muayenenizi yaptırınız. Hasta olursanız, kaza edebilirsiniz, fakat Ramazan ayında orucunuzu hep tutarsanız ne kadar bereketli olacağını göreceksiniz.
  4. Siz hafızsanız ya da aklınızda birkaç cüz varsa Kuran okumaya daha fazla çaba gösteriniz. Teravih namazında mushaf tutmak istemeyeceksiniz. Allah sizden razı olsun.
  5. Teheccüd namazına alışmaya başlayınız.Siz de teravih namazından kaçanlara katılmak istemiyorsanız, çalışmanız gerekir.
  6. Para biriktirmeye başlayınız. Eğer sizin veya ailenizin durumu kötüyse bugünden itibaren para biriktirmelisiniz. Allah yardımcımız olsun.
  7. Ramazan ayı hakkında bilgi sahibi olunuz.Ramazan’da birçok defa vaaz düzenlenmektedir.Bunların dışında kendi kendiniz de çalışabilir, kitaplar okuyabilirsiniz. Çabalarınızı boşa çıkarmamalı orucunuzu iyi tutmalısınız.
  8. Gözü doymayanlardan olmamalısınız. Ramazan kapıyı çalmaktadır. Yemeğinizi azaltınız, dikkatli ve disiplinli olunuz.
  9. İçki içmekten kaçınınız. Tabi ki içki içmek haramdır.Fakat, Ramazan yaklaştıkça haram tehlikesi artmaktadır. Peygamber efendimiz: “İçki içen kimsenin kırk gün namazı kabul olmaz. ” demiştir. Kardeşlerim eğer bu kırk gününüz Ramazan ayına denk gelirse ibadetlerinizin boşa gitmesine üzülmez misiniz?Temiz olunuz.Her günahtan kaçınmamız  lazım.
  10. Siz de bunu paylaşabilirsiniz.

Allah bizi Ramazan’a kadar korusun, ibadetlerimizi güçlendirsin ve onları kabul etsin, son olarak bizleri de affetsin.

RAMAZAN’ IMIZ MÜBAREK OLSUN

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s